Wszystkie spojrzenia ze „Zmierzchu”

PATRZ

Na jednym filmie umieszczono wszystkie spojrzenia, które w trakcie całej zekranizowanej serii Zmierzch rzucali jej bohaterowie.

Ktoś tego dokonał. Ktoś obejrzał wszystkie części najsłynniejszej na świecie sagi na Z i policzył czas, który (nie tylko główni) bohaterowie poświęcają łącznie gapieniu się w milczeniu – czy to na siebie, czy na zwierzęta, czy na wilkołaki, czy w bliżej niesprecyzowanym kierunku. Jakby tego było mało, wszystkie momenty składające się z milczących spojrzeń zostały następnie zmontowane w jeden film, w kolejności chronologicznej. Z całej sagi, z pięciu części. Wachlarz tych spojrzeń przedstawia paletę szesnastu milionów kolorów emocji – od pełnych nadziei, przez zaskoczone, smutne, nienawistne i pogardliwe, po międzygatunkowe. I chyba tylko beznamiętnych brak. Ale jeśli to nie nazywa się poświęcenie…

Przy każdej z części znajduje się licznik pokazujący łączny czas wszystkich spojrzeń. Najwięcej bohaterowie gapią się ostatniej części – Przed świtem – a najmniej w Zaćmieniu.