Jak usunąć plamy z krwi

Plamy z krwi na ubraniach mogą być wyzwaniem do usunięcia. Jeśli nie zajmiemy się nimi szybko, mogą stać się trwałe. Kluczem do usunięcia plamy z krwi jest usunięcie  jej tak szybko jak to możliwe. Im dłużej plama z krwi będzie się utrzymywać, tym trudniej będzie ją usunąć. Istnieje kilka różnych metod, których można użyć, aby usunąć plamy z krwi z odzieży.

Używanie zimnej wody

Jedną z metod usuwania plam z krwi jest użycie zimnej wody. Jest to najbardziej skuteczne na świeżych plamach, które nie miały czasu, aby się utrwalić. Aby usunąć plamę krwi za pomocą tej metody, potrzebujesz:

  • Zimnej wody
  • Czystej ściereczki lub gąbki
  • Odplamiacza (opcjonalnie)
  • Środka do prania (opcjonalnie)
  • Nadtlenku wodoru (opcjonalnie)

Najpierw namocz poplamioną tkaninę w zimnej wodzie przez kilka minut. Jeżeli tkanina jest delikatna, możesz użyć swoich rąk, aby delikatnie poruszyć tkaninę w wodzie. To pomoże poluzować zaschniętą krew. Gdy wysuszona krew została namoczona, możesz zacząć pocierać plamę z ściereczką lub gąbką. Kontynuuj, aż większość krwi zostanie usunięta.

Jeżeli plama utrzymuje się, możesz spróbować użyć odplamiacza, detergentu do prania lub nadtlenku wodoru. Najpierw należy wstępnie potraktować obszar wybranym produktem zgodnie z instrukcjami producenta. Następnie wypierz rzecz jak zwykle. Może się zdarzyć, że aby plama całkowicie zeszła, będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy. Zawsze sprawdzaj etykietę pielęgnacyjną na ubraniu przed potraktowaniem go jakimkolwiek produktem, aby uniknąć jego uszkodzenia.

Plamy krwi na odzieży mogą być wyzwaniem do usunięcia. Jednak podejmując szybkie działania i próbując usunąć plamę tak szybko jak to możliwe, zwiększasz swoje szanse na skuteczne pozbycie się jej. Aby usunąć plamę z krwi z ubrania, zacznij od namoczenia tkaniny w zimnej wodzie przez kilka minut, a następnie delikatnie ją wymieszaj. Jeżeli to nie działa, możesz spróbować użyć kupionego w sklepie odplamiacza, detergentu do prania lub nadtlenku wodoru.