Usunąć sierpień z kalendarza!

Stowarzyszenie Na Rzecz Zniesienia Miesiąca Sierpnia to organizacja non-profit, która dąży do wymazania sierpnia z kalendarza.

Założycielem The Society for the Abolition of the Month of August (SAMA) jest Oliver Clothesoff. Wedle informacji z oficjalnej strony internetowej, Stowarzyszenie posiada już czterech członków, a jego popularność ciągle rośnie.

Dlaczego członkowie chcą zniesienia sierpnia? Ponieważ uważają, że jego istnienie jest bezcelowe i nie przystoi 21-wiecznemu społeczeństwu. Ogłoszenie go Miesiącem Odporności (w Stanach) jest wg nich ostatecznym dowodem na to, że sierpień to bezużyteczna kalendarzowa zapchajdziura. Na wymazaniu sierpnia postulaty SAM-y się nie kończą; organizacja podaje gotowe rozwiązania problemu pustki powstałej po sierpniu: zdublowanie lipca (przy okazji w Stanach obchodzono by 2 święta niepodległości), rozłożenie dni sierpnia na pozostałe miesiące (luty miałby 34 dni w latach przestępnych) lub nie wypełnianie tej luki w ogóle.

SAMA pomyślała nawet o ludziach już urodzonych w sierpniu. Propozycja jest taka, by ich urodziny poprzenosić na inne miesiące (1, 2, 3 sierpnia na 1, 2, 3 stycznia, 4, 5, 6 sierpnia na 4, 5, 6 lutego, 7, 8, 9 sierpnia na 7, 8, 9 marca, itd. aż do grudnia).

Członkostwo w SAMA jest kilkupoziomowe. W zależności od zaangażowania (i środków finansowych) mamy do wyboru poziom podstawowy, Pro, Premium i Exclusive. Wraz z darmowym członkostwem otrzymujemy: członkostwo, e-kartę członkowską i zaproszenie na każdą antysierpniową pikietę. Każdy kolejny poziom jest płatny. W zależności od tego, co nas interesuje, za kwotę od 500 do 30 000 dolarów możemy otrzymać dożywotnie członkostwo w Stowarzyszeniu, spersonalizowany e-mail z podziękowaniem, upoważnienie do wstępu na pikiety, koszulkę i kubek – corocznie. Na najwyższym poziomie mamy szansę ubiegania się o stołek w zarządzie Stowarzyszenia. Wystarczy wysłać e-mail. I numer karty kredytowej.

Na stronie dostępne są również gotowe do wydruku broszury propagandowe: „Sierpień=Zło?”, „Nie ma sierpnia, nie ma problemu”, „Sierpień to twój wróg”, „NIE dla sierpnia”.