Terminator kontra Na’vi kontra Królowa Obcych – kto wygra?

 

Odpowiada reżyser, James Cameron.

Ask Me Anything [Pytaj, o co chcesz], czyli AMA, to popularny cykl wirtualnych spotkań znanych lub w jakiś sposób interesujących albo intrygujących osób z internautami za pośrednictwem jakiejś platformy. Zapoczątkowany został przez Reddita, choć u nas też funkcjonuje na Wykopie. Zgodnie z ideą AMA użytkownicy serwisu mogą pytać daną osobę w zasadzie o cokolwiek, jeśli mieści się to w granicach dobrego smaku. AMA to za Oceanem poważna sprawa – w internetowej przepytywance brali już udział Bill Murray, uczestnik Pimp My Ride, koleś, który grał kitowca w Power Rangers, a nawet Barack Obama. Ogólnie rzecz ujmując w AMA może wziąć udział każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, o ile tylko reszta użytkowników uzna, że warto dopuścić go do głosu, a i sam zainteresowany wyrazi zgodę.

W trakcie udziału w AMA słynnego reżysera Jamesa Camerona jeden z redditowców zapytał o to, kto zwyciężyłby w pojedynku T-800 kontra Na’vi kontra królowa obcych. Cameron – reżyser filmów ze wszystkimi wspomnianymi postaciami, odpowiednio: Terminator, Avatar, Obcyudzielił odpowiedzi następującej:

T-800 byłby uzbrojony czy nie?

Uzbrojony w karabin plazmowy T-800 pozamiatałby wszystko, wystarczyłoby strzelić w królową, która zaczęłaby krwawić [kwasem] na Na’vi. Jeśli założymy, że cała trójka będzie niezubrojona, to królowa wygra z Na’vi. Królowa pokona również T-800, ponieważ gdy T-800 wyrwie jej ramię, to wypływający kwas doprowadzi do wyłączenia cyborga.

Co innego, jeśli Na’vi będzie dosiadać leonopteriksa lub thanatora…

Bardzo sprytnie, panie Cameron.