Palacze trawki poszukiwani

Wymagane minimum 5 lat użytkowania oraz szeroka wiedza na tematy związane z marihuaną.

W związku z legalizacją marihuany w stanie Waszyngton i uruchomieniem machiny prawno-urzędniczej, władze stanu Waszyngton zatrudnią osoby obeznane z hodowlą, suszeniem, konsumpcją, pakowaniem i oznaczaniem marihuany oraz wypiekiem ciastek ją zawierających.

Do osób zatrudnionych na tym stanowisku należeć będzie: praca nad regulacjami prawnymi, wydawanie zezwoleń na hodowlę, określanie limitów upraw oraz dopuszczalnych ilości dla punktów dystrybuujących oraz przeprowadzanie testów z maksymalną dawką.

Komisja nadzorująca obrót substancjami wyskokowymi wyszczególniła 4 obszary, na których potrzebne będzie wsparcie. Są to:

1. Wiedza o produkcie i branży, czyli minimum 3 lata doświadczenia w consultingu, w tym: hodowla, zbiór, krzyżowanie odmian i przechowywanie.
2. Testowanie produktu w celu określenia poziomu THC.
3. Analiza statystyczna określająca ilość dopuszczalnych upraw dla danego stanu.
4. Opracowywanie i wdrażanie regulacji prawnych (preferowane osoby z dyplomem prawniczym, ze znajomością przepisów lokalnych, stanowych i federalnych).

Ilość miejsc uzależniona jest od kompetencji kandydatów. Mile widziani kandydaci z doświadczeniem we wszystkich czterech kategoriach. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lutego. Praca zaczyna się od marca.

Aplikować mogą również osoby z wyrokami za posiadanie. Ale tylko niewielkimi.
W związku z możliwym konfliktem interesów osoby zatrudnione na tym stanowisku nie będą mogły otrzymać licencji na uprawę ani sprzedaż marihuany.