Pająk z twarzą z czipsów Pringles na grzbiecie

TO NIE JEST FOTOSZOP!

Ludzie, którym coś się mocno podoba, czasem tatuują to sobie na ciele. Czy to logo ulubionego zespołu, który w jakiś sposób wpłynął na ich życie, czy twarz ukochanej albo swastyka na czole – nie da się chyba lepiej wyrazić uwielbienia niż przez bolesne nakłuwanie się igłą przez kilka godzin w celu zostawienia na swoim ciele śladu na całe życie. Pająki, z dość oczywistych powodów, nie są w stanie się tatuować, jednak niektóre z nich wyglądają tak, jakby jednak mogły.

Czytelnicy UBW mieli już okazję poznać najbardziej wyluzowanego pająka świata.

czilus_pajonkus

Wygląda on jakby miał zaraz nabić lufę lub przyłożyć komuś nóż do gardła – zależy kto patrzy mu na grzbiet odwłok. Istnieje też pająk, który wygląda jakby miał co najmniej niezdrową relację z czipsami.

Araneus mitificus, który nie doczekał się jeszcze nazwy w języku polskim* zamieszkuje obszary Azji. Charakterystyczne dla tego gatunku są budowane przez niego sieci. Pająk bowiem nie siedzi na środku sieci z nożem i widelcem w odnóżu, tylko skrywa się za najbliższym liściem, który przygotował sobie jako kryjówkę i połączył z siecią dodatkową nitką. Dalej schemat jest ten sam, co u innych pająków: Coś wpada w sieć, ta drga, pająk rzuca wszystko i wybiega przywitać swojego gościa. Potem rozmawiają całą noc.

Pająk opowiada swojemu gościowi różne ciekawostki, na przykład o tym, że twórca Pringlesów został skremowany i pochowany w puszce po Pringles. Albo że w 2008 roku brytyjski sąd orzekł, na wniosek producenta Pringles, że z powodu swojego nienaturalnego kształtu i zawartości ziemniaka poniżej 50% Pringles nie mogą zostać uznane za czipsy i przez to podlegają niższemu opodatkowaniu. Rozmówcy nie są w stanie stwierdzić kiedy mówią sami, a kiedy przemawia przez nich wino. Rano dochodzą do wniosku, że noc minęła zbyt szybko, więc żegnają się serdecznie, ale obiecują sobie spotkać się ponownie niebawem. Tym razem to pająk będzie gościem.
pringlezja
*Autor proponuje małą zabawę w wymyślenie nazwy dla pająka z twarzą Pringles na grzbiecie. Propozycja autora: Pringlezja śmietankowiec.