Hitler – dawca lalek

Lalki dmuchane nadmuchane zostały w nazistowskich Niemczech.

Nie tylko francuski ruch oporu i alianci spędzali sen z powiek hitlerowcom stacjonującym w Paryżu podczas II wojny światowej. Syfilis, którym zarażali się od lokalnych prostytutek stanowił dużo większe – bo ukryte – zagrożenie.

W celu powstrzymania żołnierzy przed oddawaniem się uciechom z paryskimi kurtyzanami, Hitler wydał polecenie wyprodukowania lalek dmuchanych, które miały być bardziej higieniczną alternatywą dla prostytutek – donosi gazeta The Herald Sun.

Tajny program nazwano Projektem Borghild, a dowodził nim Heinrich Himmler. To właśnie Himmler jako pierwszy powiadomił Hitlera o problemach z syfilisem w koszarach – informuje gazeta Daily Mail.

„Wszechobecne i nie dające się w żaden sposób kontrolować dziwki są największym zagrożeniem dla Paryża”, napisał w raporcie Himmler.

Lalki musiały być mniejsze niż prawdziwe kobiety, by mogły zmieścić się do żołnierskich plecaków. Naziści chcieli, by lalki wzorowano na figurze węgierskiej aktorki Kathy von Nagy. Gdy ta odrzuciła propozycję pozowania, wpadli nieoczekiwanie na pomysł stworzenia niebieskookiej blondynki.

W końcu, po całej serii testów przeprowadzonych na wyspie Jersey, zamówiono pięćdziesiąt lalek, które wysłano żołnierzom Himmlera. Program po dwóch latach upadł – żołnierze obawiali się, że będzie im wstyd zostać pojmanym z dmuchaną lalką w plecaku.

Odkrycia programu lalek dokonał przypadkiem Graeme Donald, gdy zbierał materiały o lalce Barbie do swojej książki „Fryzjer Mussoliniego„, opisującej najbardziej dziwaczne historyjki wojenne.

„Prowadząc badania na ten temat natknąłem się na wzmiankę o nazistowskich lalkach dmuchanych, których wykonanie zlecił sam Hitler”, mówi Donald gazecie The Sun. „Więcej żołnierzy umierało wskutek choroby niż kul. Syfilis był dużym problemem, przypuszczano nawet, że i Hitler padł jego ofiarą”.

Czy lalki były w stanie rzeczywiście zastąpić kobiety, pracujące na ulicach i w alkowach Paryża? Nie dowiemy się nigdy – fabryki lalek zostały zniszczone w trakcie okrytego złą sławą bombardowania Drezna.

Źródłosłów: http://www.huffingtonpost.com/2011/07/12/hitler-nazi-sex-dolls_n_896207.html
Źródłozdjęć: http://www.ecplaza.net/trade-leads-seller/adult-toy-sex-product-adult–6929277.html