Google Korea

Google dodało mapę Korei Północnej.

Z pomocą programu Map Maker twórcom Google’a udało się umieścić w swoich zbiorach mapę Korei Północnej.

Dzięki informacjom przesłanym przez  mieszkańców oraz zdjęciom z satelity Google mógł uszczegółowić nieco mapę Korei. W stolicy – Pyongayngu – są szkoły, teatry, budyki rządowe, pomniki, trochę ambasad. Oznaczono nawet słynny prawiehotel Ryugyong.

Poza obiektami standardowymi na mapie uwzględniono również placówki nuklearne i obozy pracy. Z mapy dowiadujemy się, że na północy kraju znajduje się laboratorium nuklearne Yongbyong, prowadząca do niego droga to Droga Testów Nuklearnych. Sądzi się, że to w tym miejscu Korea szykuje duże fajerwerki.

Przy granicy z Chinami zidentyfikowano największy obóz pracy – Camp 22, a przy nim zbrojownię, przetwórnię żywności i pokój strażników.

Poza tym widać niewiele więcej, ponieważ Korea to wciąż mało otwarty kraj, z obszarami, na które wstęp mają tylko nieliczni. Z udostępnionych informacji najszybciej użytek zrobią Koreańczycy z południa. Północni raczej w ogóle, gdyż dostęp do internetu posiada ledwie kilkaset osób.

Warto zauważyć, że mapa została opublikowana kilka dni po wizycie prezesa Google w krainie ogrzewanej Słońcem Socjalizmu.