Dom za friko w Anglii

hello

„Wynajmę w zamian za umilanie czasu”? Tak jakby, choć nie w tym sensie.

W brytyjskim Gumtree pojawiła się bardzo nietypowa oferta wynajmu – donosi dziennik Metro UK. Osoba, która zechce przez 2 godziny dziennie udawać morsa będzie mogła za darmo pomieszkiwać w domu w Brighton.

Przyszły mors będzie musiał przebierać się w specjalnie uszyty, „realistycznie wyglądający” kostium, w który „zmieści się większość osób przeciętnego rozmiaru”, przez 2 godziny dziennie zachowywać się jak mors, wydawać dźwięki jak mors oraz okazjonalnie łapać i zjadać ryby oraz kraby. Innymi słowy, na 2 godziny dziennie będzie musiał porzucać swoją prawdziwą naturę, by stawać się morsem (no chyba że mors jest jego prawdziwą naturą).

„Po co?”, zapytacie. Z sentymentu. Gdy ogłoszeniodawca mieszkał w okolicach Alaski, zaprzyjaźnił się morsem, któremu dał na imię Gregory. Niestety po jakimś czasie musiał się stamtąd wyprowadzić, zostawiając Gregory’ego. Teraz – gdy zdecydował się na emeryturę – pragnie osiąść w Brighton i przywołać wspomnienie przyjaciela, jakiego nigdy potem w życiu nie spotkał.

Całe ogłoszenie można znaleźć na Gumtree.