Cenne ciała gwiazd

PożyczGrzebień

Narzędzia służą do pracy; podobnie ciało może być narzędziem służącym do zarabiania pieniędzy. W zależności od stopnia przychodów z danego ciała, a ściślej mówiąc – fragmentu tego ciała – jego właściciel lub ktoś, nomen omen, z ramienia właściciela może chcieć je zabezpieczyć na okoliczność różnych niefortunnych ewentualności. Najlepiej zarabiające fragmenty ciała ubezpieczane są na astronomiczne kwoty.

Sportowcy

David Beckham ubezpieczony jest łącznie na 195 milionów dolarów. W związku z tym, że David od jakiegoś czasu zarabia nie tylko nogami, musi zabezpieczać się na każdą ewentualność. Gazeta London Times informowała, że jest to największa kwota ubezpieczenia w historii sportu.

Wąsy krykiecisty Merva Hughesa – jego znaku rozpoznawczego – ubezpieczone są na 200 tysięcy funtów.

Troy Polamalu (na zdjęciu) – gracz ligi NFL – posiada tak wspaniałe włosy, że znalazły uznanie w oczach producenta szamponu Head&Shoulders – firmy Procter & Gamble, który ubezpieczył je na milion dolarów w ramach kontraktu reklamowego. Silne włosy i talent do gry z jajowatą piłką Pomalu odziedziczył zapewne wraz z samoańskim pochodzeniem. Według H&S włosy Pomalu „są tak niedorzecznie pełne i grube, że łączna ich długość równa jest długości stu boisk futbolowych”.

Amerykańskiemu bejsboliście Markowi McGwire’owi kostkę ubezpieczył londyński ubezpieczyciel Lloyds po tym, jak pierwszy ubezpieczyciel nie chciał sportowcowi wypłacić odszkodowania za kontuzję kostki. Lloyds podjął się zadania za 120 milionów dolarów.

Muzycy

Środkowy palec Keitha Richardsa wart jest 1,6 miliona dolarów. W trosce o grę na gitarze, ofc.

Innym gitarzystą, który ubezpieczył, tym razem wszystkie, palce jest były wiosłowy the Yardbirds – Jeff Beck. Przypadkowe wycięcie opuszki palca podczas krojenia marchwi dało Beckowi do myślenia i od tamtej chwili każdy z jego grających palców ochrania kwota miliona dolarów, łącznie 10 milionów.

Głos Bruce’a Springsteena zabezpieczony jest kwotą 5 (lub 6 w zależności od źródła) milionów dolarów.

Sprawny język Gene’a Simmonsa z KISS objęto ochroną w wysokości miliona dolarów.

Jakie są pośladki Jennifer Lopez – każdy widzi. I to, na co spogląda z takim uwielbieniem, ubezpieczone jest na 300 milionów dolarów.

Smakosze

Wyczucie smaku znanego krytyka restauracyjnego Egona Ronaya jest tak cenione, że sam zainteresowany postanowił ubezpieczyć swoje kubki smakowe na sumę 250 000 funtów. Ronay twierdzi, że bez nich byłby jak rzeźbiarz bez rąk.

Angela Mount i jej kubki smakowe stworzone do wina ubezpieczone są na 16 milionów dolarów.

Nic to jednak w porównaniu z kubkami Gennarro Pelliccii. Włoch jest szefem testerów kawy w Costa Coffee i dba o to, by smak mieszanki Mocha Italia pozostawał niezmiennie smaczny. Kwota ubezpieczenia – 22 miliony dolarów.

Nogi

Łączna kwota ubezpieczenia nóg Heidi Klum opiewa na 2 miliony dolarów, przy czym wartość nogi lewej jest o $200 000 mniejsza z racji niewielkiej blizny, która się na niej znajduje. Nogi Rihanny zostały wycenione na okrągły milion. Nic nie wiadomo o dysproporcjach. Również cenowych. Jednak absolutny prym w ubezpieczaniu nóg wiedzie Mariah Carey, której – również Gillette – ubezpieczył dolne kończyny na miliard dolarów w ramach kampanii Legs of a Goddess. Warto w tym miejscu wspomnieć o nogach Betty Grabble – piękności z czasów II wojny światowej znanej m.in. jako dziewczyna z nogami za milion.

Piersi

Ornella Muti, włoska aktorka o piersiach wartych 350 000 dolarów.

Również na 350 000, lecz funtów i nie komplet, a za sztukę swoje podwójne D 40 ubezpieczyła amerykańska piosenkarka Dolly Parton.

Holly Madison – jeden z króliczków Playboya i ulubienica Hugh Hefnera – stwierdziła, że skoro zarabia piersiami, to musi je ubezpieczyć. I ubezpieczyła – na okrągły jak jej piersi milion.

Najdziwniejsze ubezpieczenia

Zajęcze zęby brytyjskiego (a jak) komika Kena Dodda ubezpieczono na 4 miliony funtów – w razie gdyby zostały wybite, o co w przypadku komików czasem nietrudno.
Zarośla wydobywające się z klatki piersiowej piosenkarza Toma Jonesa wyceniono na 7 milionów dolarów.
Oczy komika Bena Turpina z początku XX wieku były cenne jak 25 tysięcy dolarów (dzisiaj byłoby to 500 000).
Nos aktora Jimmy’ego Durante’a – $442 000.
Uśmiech Ameriki „Brzyduli Betty” Ferrery firma Aquafresh ubezpieczyła na 10 milionów dolarów.
Sperma rockmana Davida Lee Rotha – milion dolarów. (prawdopodobnie najsprytniejszy ruch w historii rocka)
Talia aktorki Betty Davis w latach 30. warta była 28 tysięcy dolarów (dzisiaj $357 000)
Basil Brush – fikcyjna postać telewizyjna z programów dla dzieci posiada ogon ubezpieczony na milion dolarów.
Władze oceanarium National Sealife w Birmingham ubezpieczyły w 2001 roku odwiedzających na wypadek śmierci lub kalectwa poniesionych w wyniku ataku japońskiego kraba pacyficznego.
Zarząd hotelu Royal Falcon Hotel w Lowestoft ubezpieczył swoich gości również na wypadek śmierci lub kalectwa, ale spowodowanego przez duchy lub zjawiska paranormalne. Kwota ubezpieczenia: milion dolarów.

I jeszcze małe spostrzeżenie na koniec: gdzie diabeł nie może, tam Lloyda pośle.

Żródłosłowia: 1, 2, 3, 4