9 pytań, które mogą ci zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej na studia w Oxfordzie

 

Od nauk ścisłych po psychologię.

Nauka na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata to marzenie niejednego abiturienta. Studia na Oxford University stanowią doskonały start w życie i mogą zdecydować o dalszej przyszłości kandydata na studia. Pod względem procesu rekrutacyjnego Oxford jest podobny do innych uniwersytetów, kandydaci muszą np. odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Oto wybrana przez Independent lista najbardziej interesujących pytań dostępnych na stronie uniwersytetu.

1. Co odróżnia opowiadanie od powieści? (języki nowożytne)

2. Wyobraź sobie, że na świecie nie zachowało się nic, co zawierałoby informacje na temat przeszłości. Nic oprócz rzeczy związanych ze sportem. Czego moglibyśmy dowiedzieć się dzięki nim o historii? (historia)

3. Po co ludziom dwoje oczu? (psychologia eksperymentalna)

4. Czy poezja powinna być skomplikowana w odbiorze? (języki nowożytne)

5. Czy przemoc ma zawsze podłoże polityczne? Czy słowo polityczny może mieć różne znaczenie w zależności od kontekstu? (historia)

6. Biedronki są czerwone. Truskawki też. Dlaczego? (nauki biologiczne)

7. Jeśli parkowanie na podwójnej ciągłej [w Wielkiej Brytanii takie linie przy krawędzi jezdni oznaczają zakaz parkowania] byłoby karane śmiercią, i nikt by tego w związku z tym nie robił, to czy moglibyśmy powiedzieć, że prawo jest sprawiedliwe i skuteczne. (prawo)

8. Jak sądzisz – dlaczego student filologii angielskiej powinien interesować się faktem, że opera mydlana Coronation Street emitowana jest w telewizji nieprzerwanie od 50 lat? (literatura angielska)

9. Co jest normalne dla człowieka? (psychologia)

Bonus od UBW:

Czy rozmowy kwalifikacyjne to dobry sposób prowadzenia naboru? (psychologia)

Całość dostępna tutaj.