Aktualności

W drodze po kapitał!

CARDA Consultancy S.A. poprowadzi BREWE Leasing sp. z o.o.

CC S.A. poprowadzi pierwszą publiczną emisję obligacji BREWE Leasing. Kolejna już wiodąca Polska spółka z sektora  finansowego korzysta z rewelacyjnej koniunktury na rynku leasingu. Emisja obligacji pomoże spółce odpowiedzieć na rosnący popyt na przedmioty leasingu.

 

Decyzja o współpracy BREWE Leasing Sp. z o.o. i CARDA Consultancy S.A. w zakresie obsługi publicznej emisji obligacji zapadła w lipcu br., w ostatnim czasie natomiast obie spółki podpisały umowę. Zespół CC S.A. ma największą w Polsce ilość przeprowadzonych ofert publicznych pierwotnych i wtórnych.

Tym razem CC S.A. przejęła obowiązki koordynatora emisji, co oznacza, że przygotuje dokumenty emisyjne, w tym memorandum, zabezpieczy marketing emisji i poprowadzi relacje inwestorskie emitenta.

BREWE Leasing to jedna z najstarszych i największych niebankowych firm leasingowych, finansowana wyłącznie polskim kapitałem, która regularnie zapewnia zysk inwestorom zainteresowanym bezpiecznymi papierami dłużnymi. Po raz pierwszy wyemitowała obligacje w 2015 roku i od tego czasu wykupiła 5 serii papierów wartościowych.

Środki z  emisji publicznej wesprą bieżącą działalność, w tym zwiększą ilość i wartości udzielanych leasingów. To standardowy i powszechny na rynku sposób finansowania wykorzystywany przez wiele firm, także z branży finansowej.

Rozwojowi działalności firmy sprzyja coraz lepsza kondycja sektora leasingu w Polsce. Związek Polskiego Leasingu opublikował w ostatnim czasie szacunki, które wskazują, że wartość tego rynku    w 2017 roku wzrośnie do 66 mld zł wobec 58,1 mld zł w 2016 roku, co oznacza wzrost o 14%.