Aktualności

KOFAMA rozpoczęła realizację dużych kontraktów

KOFAMA Koźle S.A. - zajmująca się produkcją specjalistycznych maszyn o wysokich wymaganiach technologicznych - rozpoczęła realizację dużych kontraktów i dodatkowych zamówień do nich, o których Spółka informowała między innymi w raporcie bieżącym z dnia 22 marca.

Proces realizacji dużych kontraktów - między innymi dla takich dużych kontrahentów jak Grupa Andritz czy Wolffkran Werk Brandenburg GmbH - widoczny jest w wynikach pierwszego kwartału, w szczególności w zakresie ponoszonych nakładów przy jednoczesnym spadku przychodów – o 30%.  Taka struktura przychodów i kosztów związana jest z ponoszeniem wydatków na wytwarzane produkty, których sprzedaż nie znalazła jeszcze ostatecznego odzwierciedlenia w przychodach Spółki. KOFAMA realizuje zwiększone zamówienia, obejmujące między innymi elementy wirówek, pras filtracyjnych oraz rozdrabniaczy, a także usługi spawania belek czy wykonawstwo wózków jezdnych dźwigów.

Realizacja zamówień dla dużych kontrahentów spowodowała opóźnienie realizacji zamówień od mniejszych kontrahentów, co z kolei spowodowało wzrost kosztów finansowych, które w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły o blisko 0,2 mln zł. Co jednak warte zaznaczenia, Spółka zredukowała koszty sprzedaży o 20% w ujęciu rocznym oraz poprawiła strukturę bilansową, istotnie zmniejszając przy tym zadłużenie.

KOFAMA WKRACZA NA NOWY RYNEK

KOFAMA Koźle S.A. podpisała ramową umowę ze spółką EmiTel, dla której wykona elementy konstrukcyjne wież telewizyjnych. To pierwszy kontrakt KOFAMY w sektorze telekomunikacyjnym.

Spółka, dzięki umowie z EmiTelem, będzie obecna już nie tylko w górnictwie, energetyce, w sektorze chemicznym, drzewnym czy ochrony środowiska. Teraz KOFAMA rusza z zamówieniami dla nowej
i prężnie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej. Infrastruktura, która należy do firmy EmiTel  obejmuje konstrukcje wysokościowe, takie jak między innymi stalowe maszty, czy wieże przystosowane do instalacji urządzeń radiokomunikacyjnych. Dzięki posiadanej infrastrukturze firma realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych. Umowa KOFAMY
i EmiTela przewiduje co najmniej kilkuletnią współpracę.

Telekomunikacja jest jedną z szybciej rozwijających się w Polsce branż. Przewiduje się, że
w najbliższych latach wartość tego rynku będzie rosnąć. Jak szacuje PMR – w 2015 roku sektor telekomunikacyjny w Polsce wart był 41,5 mld zł, a w 2016 roku jego wartość wzrosła do 42,3 mld zł.

 

O spółce:

KOFAMA Koźle S.A. specjalizuje się w produkcji maszyn o bardzo wysokich wymaganiach technologicznych stosowanych głównie w przemyśle wydobywczym, chemicznym i energetycznym. Współpracuje między innymi z takimi spółkami jak KGHM, Azoty, Famur i Mostostal-Zabrze, Andritz Separation, WOLFFKRAN Werk Brandenburg GmbH czy GEMCO Engineers B.V. Akcje KOFAMY od stycznia notowane są na rynku NewConnect.

www.kofama.pl

 

Kontakt i informacje:

@: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

m: +48 733 339 359